O výrobě, historii, restaurování vitráže, vitraje. Výroba, zhotovení, renovace, restaurování historických vitráží, zušlechťování skla, vitráží, vitráže, vitraje, sklomalby.

Jak vyrobit vitráž, vitraj, zušlechťování skla, sklomalby, výroby a restaurování vitráží, vitraje.

Výroba vitráže

Úvod do výroby vitráže, vitraje, základy sklomalby./ Výroba a postup výroby vitráže, vitraje, sklomalby.
Výroba umělecké vitráže, vitraje. Dílna Jiřička-Coufal na výrobu uměleckých vitráží, vitrají.
Skládání do olověného „H“ profilu Petr Coufal

JAK ZAČÍT S VÝROBOU VITRÁŽE NEBO REKONSTRUKCÍ VITRÁŽE

K tomu, abychom mohli započít s realizací projektu, je ideální znát alespoň hrubou představu zákazníka o tom, jak by měla vitráž vypadat - základní kompozice + barevnost, alespoň přibližné rozměry, ale i požadavky na její praktické využití (např. koupelnová okenní výplň). Na základě těchto informací zhotovíme výtvarný návrh ve zmenšeném měřítku, nabídneme odpovídající materiál a vypracujeme cenovou nabídku. V dalším kole pak, po odsouhlasení finálního návrhu, zahájíme samotnou výrobu.

Pokud o tom, jak by vitráž měla vypadat, zákazník žádnou představu nemá, můžeme jej inspirovat v rámci osobní schůzky jednak dokumentárními fotografiemi naší předchozí tvorby a jednak naším vzorkovníkem základních kompozic, který je k dispozici i v digitální podobě. Můžeme nabídnout jak složitý figurální motiv s celoplošnou sklomalbou, tak jednoduchou geometrickou sestavu z čirých skel.

Materiálově jsme vybaveni na nejvyšší dosažitelné úrovni a jsme schopni zajistit jakékoliv truhlářské, zámečnické a kovářské vícepráce (výroba konstrukcí, úpravy rámů apod.).

Na přání zákazníka samozřejmě provedeme i odborné osazení vitráže do interiéru.

Doba realizace závisí na složitosti a celkové výměře díla, u zakázek nad 5 000,- Kč požadujeme složení zálohy ve výši 30 % z celkové ceny.

Výtvarný karton/ Realizace

Výtvarný karton/ Realizace

Výtvarný karton/ Realizace