http://www.vitraz.cz

O realizaci vitráže

ilustrace
ilustrace
ilustrace
ilustrace
ilustrace
ilustrace

Ideální způsob zahájení realizace vitráže: zákazník si vytvoří alespoň hrubou představu toho, jak by měla vitráž vypadat (základní kompozice + barevnost) a současně představu o tom, kolik peněz by chtěl do projektu investovat. Na základě těchto jeho představ vytvoříme základní výtvarný návrh v odpovídajícím měřítku a představíme mu materiál, který bude pro danou akci nejvhodnější. V dalším kole odsouhlasí výtvarný návrh v měřítku 1:1, což bude počátek samotné realizace. O průběhu prací bude zákazník informován pomocí fotografií, které mu budeme průběžně zasílat E-mailem. U zakázek nad 10 000,- Kč požadujeme složení zálohy ve výši 30 % z celkové ceny.

Pokud zákazník nemá představu o tom, jak by jeho vitráž měla vypadat, není problém inspirovat ho v rámci osobní schůzky jednak fotografiemi již hotových vitráží a jednak naším vzorkovníkem základních vitrážových kompozic. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s výtvarníky na vysoké úrovni, můžeme nabídnout zákazníkovi jak složitý figurální motiv, tak komorní geometrickou záležitost.

Cenové rozpětí není možné stanovit bez znalosti zákazníkových představ. Lze vyrobit vitráž o výměře 1 m2 za 6000,- Kč (nejednoduší geometrická kompozice) a stejně tak vitráž o výměře 1 m2 za 30 000,- Kč (figurální motiv za použití několikavrstvé celoplošné malby zapalovacími barvami).

Jsme schopni zajistit úpravu skel malbou zapalovacími barvami (historický řemeslný postup, při němž se malba stává natrvalo součástí skla), pískováním, leptáním i fasetami. Materiálově jsme vybaveni na nejvyšší dosažitelné úrovni. Jsme schopni zajistit jakékoliv truhlářské a kovářské vícepráce (výroba konstrukcí, úpravy rámů apod.).

Na přání zákazníka samozřejmě provedeme i odborné osazení vitráže do interiéru. Dobu realizace závisí na kompozici, výměře a množství. Většinou netrvá déle než šest týdnů od zadání zakázky.