Realizace vitráže

Úvod/ Realizace vitráže
28 říjen 2011 Návrh vitráže před realizací Radek Páník

O realizaci vitráže

Ideální způsob zahájení realizace vitráže: zákazník si vytvoří alespoň hrubou představu toho, jak by měla vitráž vypadat (základní kompozice + barevnost) a současně představu o tom, kolik peněz by chtěl do projektu investovat.

Na základě těchto jeho představ vytvoříme základní výtvarný návrh v odpovídajícím měřítku a představíme mu materiál, který bude pro danou akci nejvhodnější. V dalším kole odsouhlasí výtvarný návrh v měřítku 1:1, což bude počátek samotné realizace. O průběhu prací bude zákazník informován pomocí fotografií, které mu budeme průběžně zasílat E-mailem. U zakázek nad 10 000,- Kč požadujeme složení zálohy ve výši 30 % z celkové ceny.

Pokud zákazník nemá představu o tom, jak by jeho vitráž měla vypadat, není problém inspirovat ho v rámci osobní schůzky jednak fotografiemi již hotových vitráží a jednak naším vzorkovníkem základních vitrážových kompozic. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme s výtvarníky na vysoké úrovni, můžeme nabídnout zákazníkovi jak složitý figurální motiv, tak komorní geometrickou záležitost.

Cena výroby, rekonstrukce vitráže

Cenové rozpětí není možné stanovit bez znalosti zákazníkových představ. Lze vyrobit vitráž o výměře 1 m2 za 6000,- Kč (nejednoduší geometrická kompozice) a stejně tak vitráž o výměře 1 m2 za 30 000,- Kč (figurální motiv za použití několikavrstvé celoplošné malby zapalovacími barvami).

Jsme schopni zajistit úpravu skel malbou zapalovacími barvami (historický řemeslný postup, při němž se malba stává natrvalo součástí skla), pískováním, leptáním i fasetami. Materiálově jsme vybaveni na nejvyšší dosažitelné úrovni. Jsme schopni zajistit jakékoliv truhlářské a kovářské vícepráce (výroba konstrukcí, úpravy rámů apod.).

Na přání zákazníka samozřejmě provedeme i odborné osazení vitráže do interiéru. Dobu realizace závisí na kompozici, výměře a množství. Většinou netrvá déle než šest týdnů od zadání zakázky.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich